יבואן טבק מהעיר חולון נעצר בחשד להעלמת עסקאות בהיקף של מיליוני שקלים. על פי החשד ערך המס שנגרע מקופת המדינה עומד על כ-17 מיליון שקלים.

יבואן טבק מהעיר חולון נעצר בחדש להעלמת מס בהיקף של מיליוני שקלים

רפי חלימה. יבואן טבק. הובא בפני בית משפט השלום בראשון לציון. בחשד לביצוע עבירות בנסיבות מחמירות על חוק מע"מ וחוק מס קניה. ערך המס שנגרע מקופת המדינה בעקבות העבירות שביצע על פי החשד עומד על כ-17,000,000 ₪. כבוד השופט טל ענר שחרר את החשוד בתנאים מגבילים.

מבקשת המעצר עולה כי חלימה. תושב חולון. הוא יבואן של טבק לישראל. ממנו מפיק טבק לנרגילה ואותו מוכר ללקוחותיו. במסגרת חקירה של חקירות מכס ומע"מ תל אביב והמרכז בשיתוף יחידת מס קניה ברשות המסים, עלה כי החשוד הציג דיווחים כוזבים לרשות המסים בדבר היקף עסקאותיו. על מנת להתחמק מתשלום מס. על פי החשד, חלימה העלים עסקאות הנוגעות למכירה של יותר מ-58 טון של טבק. שסכום מס הקניה שנגרע מקופת המדינה עומד על כ-17,000,000 ₪.

כבוד השופט טל ענר מבית משפט השלום בראשון לציון שחרר את החשוד בתנאים מגבילים. בהם הפקדת מזומן בסך של 30,000 ₪. ערבות עצמית בסך 200,000 ₪. ערבות צד ג' שתיחתם על ידי שני ערבים בסך של 50,000 ₪ כל אחד. ועיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום.

העיר חולון
צילום: pixabay