העידן המודרני נחשב לעידן השפע. פירוש המושג הזה הוא ערטילאי למדיי. עם זאת, מרבית המומחים יכולים, קרוב לוודאי, להסכים לקביעה שעידן השפע הוא עידן שבו ניתן להשיג מזון ללא הגבלה, תוך הפעלה של מינימום מאמץ. בנוסף למזון, עידן השפע מסוק לכולנו אפשרות למנוחה נכונה והתנהלות שבאופן כללי איננה דורשת מאמץ פיזי בכלל, או שנדרש מאמץ מועט מאד. עם זאת, העדר הצורך במאמץ לאו דווקא תורם לשיפור הבריאות של אדם. הגוף האנושי בנוי למאמץ ושומר על התקינות שלו ועל תפקוד הולם רק אם הוא חווה באופן קבוע מידה סבירה של מאמץ, הן מאמץ מנטאלי והן מאמץ פיזי. מהי ההשפעה של אורח החיים המודרני על הבריאות ועל ההרגשה הכללית? מהי תזונה נכונה ואיך היא מסייעת בשמירה על הבריאות? כיצד יכולים תוספי תזונה איכותיים כדוגמת הרבלייף לסייע בשמירה על בריאות תקינה? להלן התשובות.
תזונה
צילום : FREEPIK

 

אורח החיים המודרני וההשפעה שלו על הבריאות

המאפיין העיקרי של אורח החיים המודרני, לכל הפחות במדינות המפותחות, הוא הפחתה ניכרת של הצורך במאמץ פיזי. מרבית תחומי הפעילות והעיסוק עברו שינויים משמעותיים בעשורים האחרונים. השינוי העיקרי שההשפעה שלו מורגשת יותר מכל דבר אחר, היא האוטומציה המפחיתה את הצורך במאמץ פיזי הנדרש על מנת להשיג תוצאות טובות בבתי הספר, בעבודה או בעסקים. הטכנולוגיה המודרנית מחליפה כל פעולה אפשרית כאשר בשנים האחרונות היא מחליפה אפילו פעולה בסיסית כדוגמת הליכה לקניות במכולת. היום לא צריך לכתת רגליים, ללכת לחנות או לסופרמרקט, לבחור את המוצרים הדרושים ולסחוב אותם הביתה. ניתן להשיג מוצרי מכולת, ירקות ואפילו בשר בלי צורך לצאת מהבית אלא באמצעות משלוח. בנוסף, פעולות אחרות שהצריכו לעזוב את הבית, מתבצעות היום אוטומטית. הפקדות בבנק, תשלומים ואפילו פגישות עסקיות, שאותן אפשר לנהל באמצעות מערכת זום או סקייפ. הכל מתבצע בבית ללא מאמץ. על מנת לעמעם את האפקט של העדר פעילות פיזית, יש צורך של ממש בשמירה על תזונה נכונה ועל פעילות גופנית סדירה, כפי שנראה בהמשך.

תזונה איכותית ונכונה ושמירה על הבריאות

תזונה נכונה היא תזונה מאוזנת המספקת לגוף את כל המרכיבים הנחוצים לו על מנת להתנהל בצורה נכונה. מדובר בשילוב בן פחמימות, פירות וירקות ומרכיבים אחרים הדרושים לגוף. תכנון הארוחות צריך להיות מותאם לאופי הפעילות. ככל שרמת הפעילות גבוהה יותר, כך התזונה צריכה להיות עתירת אנרגיה. עם זאת, תזונה נכונה צריכה גם לספק לגוף מרכיבים שנמנעים ממנו בעקבות אורח החיים המודרני. המרכיבים הללו מגיעים לגוף באמצעות תוספי תזונה כגון הרבלייף או בצורת ויטמינים המגיעים בצורת קפסולות. חשוב, דווקא בימים לא פשוטים אלה, לתכנן בצורה נכונה הן את התזונה והן את נטילת המרכיבים הנוספים. זאת, בנוסף על פעילות פיזית קבועה בצורת אימוני כושר יזומים, טיולים וריצות, אם הדבר אפשרי. מעוניינים לדעת עוד? רוצים לתכנן היטב את הפעילות? צרו קשר כעת ואנו נסייע לכם לתכנן אורח חיים בריא ומאוזן.