נשיא המדינה  ראובן רובי ריבלין הגיע  לביקור בעיר בת-ים, בהזמנת ראש העיר צביקה ברוט.ראש העיר העניק במהלך המפגש את מפתח העיר בת ים לנשיא המדינה, ואמר: ״הוספת הוד והדר למוסד הנשיאות בשבע השנים שלך בבית הנשיא".

מפתח העיר בת ים הוענק לנשיא המדינה המחזק את התושבים בקורונה

הנשיא הגיע לשמוע על ההצלחה של העיר בניהול משבר הקורונה. וכדי לתמוך במיזם ״העסק של כולנו״ שנועד לעזור לעסקים קטנים בשיתוף פעולה בין פייסבוק ישראל. הפורום החברתי-כלכלי ועירית בת-ים.

בפתח המפגש ציין הנשיא בפני ראש העיר והנוכחים. את ההתפתחות שעוברת העיר מאז ביקורו הקודם בה. וציין כי בילדותו הגיע עם חבריו מירושלים. במיוחד כדי לבלות בחוף הסלע בעיר.

במהלך הביקור קיבל הנשיא סקירה מראש העיר צביקה ברוט. וכן מממונה הקורונה בעיר ומפקד המשל״ט שלומי חזוני. על פעילות העיר בזמן משבר הקורונה.

הנשיא ריבלין ציין כי ״יצרתם פה בעיר מערכת ששמה הולך לפניה בכל הארץ".

"אתם נותנים פתרונות לאוכלוסייה שאם לא יהיה מי שידאג לה. היא תופקר. היום יותר ויותר אנחנו רואים שהמערכות העירוניות בהובלת השלטון המקומי הפכו להיות הקשר בין האזרח לרשות. וזאת כתוצאה מהקורונה. היום הרשות המקומית היא זו שנותנת את הפתרונות." הוסיף הנשיא.

במהלך הביקור הציגו מנכ״לית פייסבוק ישראל. עדי סופר תאני, וסמנכלית הפורום הכלכלי-חברתי יפעת זמיר. את המיזם החשוב שזכה להצלחה גדולה, ואשר בת-ים היתה חלק מהפיילוט שבו ניתן סיוע לעסקים הקטנים לעבור לעולם הדיגיטלי.

ריבלין קיבל את מפתח העיר בת ים

ראש העיר העניק במהלך המפגש את מפתח העיר לנשיא המדינה. ואמר לנשיא ריבלין כי ״הוספת הוד והדר למוסד הנשיאות בשבע השנים שלך בבית הנשיא. אנו מודים לך עלעול ותל למען עם ישראל. ועל עמידתך לצד העיר בת-ים בימים אלה של התחדשות והבראה״.

הנשיא ריבלין סיכם בדבריו ואמר: "היום ברור לנו, כשמה של היוזמה היפה הזו. ששיקום הכלכלה והמגזר העסקי. זה "העסק של כולנו". שהכאב של העצמאים ובעלי העסקים הקטנים, נפגעיו העיקריים של המשבר הכלכלי. הוא "העסק של כולנו". שהעסקים הקטנים זה הביזנס שלנו. צינור החמצן של הכלכלה הישראלית כולה".

ראש העיר בת ים, צביקה ברוט הוסיף: ״תושבי בת-ים מודים לנשיא המדינה על ביקורו. שנועד לחזק את התושבים בכלל. ואת בעלי העסקים בפרט בימים לא פשוטים אלה.  הצגנו לנשיא את המודל הבת-ימי להתמודדות עם הקורונה. שכיום מיושם בערים רבות ברחבי הארץ. ואשר סייע לנו לשמור על רמת תחלואה נמוכה בעיר.

מפתח העיר בת ים
הענקת מפתח העיר בת ים לנשיא המדינה בביקורו בעיר. צילום דוברות העירייה