עם בוא הקיץ ושיא עונת הרחצה השלימו צוותי העירייה סלילתם של שבילים המוביל מהטיילת התחתונה ישירות לקו המים. השביל מיועד למבקרים המסתייעים בכסאות גלגלים ולשימוש עגלות ילדים.

שבילי גישה חדשים עד קו המים לבעלי כסאות גלגלים נסללו בשלושה חופים מרכזיים

השבילים החדשים מאפשרים לנכים העושים שימוש בכיסא גלגלים להגיע עד לקו המים באופן עצמאי. ללא תלות באדם נוסף. כמו כן, שבילים אלה יקלו על הורים המגיעים לחוף עם עגלות תינוק.

פעולות אלה הינן חלק ממדיניות עירונית. אשר שמה דגש רב על הנגשת המרחב הציבורי לכלל הציבור. במסגרת זו ביצעה העירייה בשנים האחרונות מאות הנמכות של מדרכות. לנוחות שימוש עגלות נכים ולעגלות ילדים. בכל מקום בו בוצעה הנמכה. בוצע בנוסף טיפול באבני שפה בעלי בליטות. כחלק מהנגשה בפני עיוורים וכבדי ראיה. כן הותקנו מערכות זמזמים ברמזורים שמע לכבדי שמיעה בצמתים מרכזיים. שבילי הגישה הותקנו בחוף הריביירה, החוף הנפרד וחוף תאיו.

ראש העיר, צביקה ברוט:

"אני שמח ונרגש לבשר על החופים המונגשים בעיר. הפרויקט הוא חלק ממדיניות עירונית כוללת שמטרתה לספק לכל התושבים נגישות פיזית. תרבותית וקהילתית. אני מאמין כי חברה חזקה ובריאה נבחנת ביכולתה ליצור שיוויוניות בין כולם. כך אנו פועלים. וכך נמשיך לפעול ביתר שאת".

שבילי גישה
צילום: pixabay