שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין, השתתף בהשקת שלוחת מרכז הצעירים בבת-ים וסייר בשכונה. מתחילת השנה הושקו 16 שלוחות מרכזי צעירים ברחבי הארץ.

שלוחת מרכז הצעירים בבת-ים הוקמה במסגרת תכנית של משרד הבינוי והשיכון "צעירים בשכונה" – כחלק מפרויקט "שיקום שכונות חוזר".

מתחילת השנה הושקו 16 מרכזי צעירים, כאשר המרכז בשכונת עיר גנים בירושלים והמרכז בנתניה נפתחו רק לפני מספר ימים.

התקציב השנתי של התכנית עומד על 6 מיליון ₪.

מטרת התכנית הינה לקדם  צעירות וצעירים בתחומי השכונות שבפרויקט להשכלה גבוהה ותעסוקה איכותית, תוך מיצוי היכולות האישיות.

במקביל, הצעירים שיקחו חלק בפעילויות במרכז, יכירו ויתחברו עם צעירים נוספים בשכונה, יתרמו וישקיעו בקידומה באמצעות סיוע לנוער, קשישים ולקהילה כולה.

תכנית "צעירים בשכונה" פועלת לצמצום פערים חברתיים בישראל. בדגש על צעירות וצעירים בגילאי 18 – 35. יהודים וערבים. עולים וותיקים. המתגוררים בשכונות בהם מתבצע פרויקט ״שיקום שכונות חוזר״. במטרה לייצר רמת חיים איכותית לתושבים ולקהילה במקום.

התוכנית מופעלת על ידי משרד הבינוי והשיכון. אגף שיקום שכונות. באמצעות ובשותפות עם "עתיד – רשת חינוך ובתי ספר" שזכתה במכרז ההפעלה בשטח.

עבור ביצוע התכנית גייסה רשת ׳עתיד׳ צוות ארצי לפיתוח ידע ולניהול מקצועי.

הרשת תעסיק בכל יישוב רכז "צעירים בשכונה". שינהל את תקציבי הפעילות. והתכנים שיועברו.

משרד הבינוי והשיכון. בהובלה ובשותפות מלאה עם הרשויות המקומיות. מקדם את מרכזי הצעירים בערים. כל זאת בתיאום עם הצעירים המתגוררים בשכונה. מרכזי הצעירים היישובים והתכניות הממשלתיות והמקומיות העוסקות אף הן בקידום הצעירים בישראל. לדוגמה המשרד לשוויון חברתי. המשרד לפיתוח הנגב והגליל. משרד הרווחה. משרד הביטחון ועוד.

התכנית החדשה מתמקדת באיתור ויצירת קשר חיובי עם הצעירות והצעירים. שלא תמיד פונים לקבלת שירותים. ופועלת להגדיל את מספר הצעירים המקבלים שירותים נדרשים ואיכותיים. למימוש הפוטנציאל האישי של כל אחד ואחת מהם.

במקביל, השאיפה היא כי התוכנית תמשוך אוכלוסייה צעירה לשכונות. ותסייע להגדיל את מספר הצעירים המתגוררים באזור בטווח הארוך. תוך חיזוק השכונה. וחיזוק הקשר של הצעירים לשכונה ולקהילה.

התכנית מתקיימת ביישובים:

קריית ים. חיפה. יוקנעם. טירת הכרמל. רכסים. אום לא פחם. אור עקיבא. חדרה. ג'אסר אל-זרקא. פרדס חנה. ראש העין. נתניה. פתח תקוה. בת ים. אשדוד. קריית מלאכי. אשקלון וירושלים (שכונת עיר גנים).

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין:

"מרכזי הצעירים הם בעלי חשיבות רבה לפיתוח העתידי של השכונות ברחבי הארץ. בנייה איכותית ויצירת סביבה להתפתחות האוכלוסייה, הם הבסיס לשיקום.

שלוחת מרכז הצעירים בבת ים
קרדיט צילום: יובל יוסף
שלוחת מרכז הצעירים בבת ים
קרדיט צילום: יובל יוסף